Posiadamy licencję na wypiek komunikantów i hostii do sprawowania Eucharystii wydaną przez Biskupa Kurii Bielsko-Żywieckiej, potwierdzoną przez Komisję ds.Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Promocje

Nauczanie kościoła

Kodeks Prawa Kanonicznego Zobacz większe

Kodeks Prawa Kanonicznego

1900000065

Nowy produkt

Kodeks prawa kanonicznego Kościoła Katolickiego.

Więcej szczegółów

48,78 zł

Więcej informacji

Kodeks będąc podstawowym dokumentem ustawodawczym Kościoła, opartym na dziedzictwie prawnym i ustawodawczym Objawienia i Tradycji, winien być uważany za niezbędne narzędzie, dzięki któremu jest zachowany należyty porządek tak w życiu indywidualnym i społecznym, jak i w działalności Kościoła. Stąd oprócz elementów fundamentalnych struktury hierarchicznej i organizacyjnej Kościoła, ustanowionych przez Boskiego Założyciela, i oprócz głównych norm odnoszących się do sprawowania potrójnego zadania, zleconego samemu Kościołowi, wypada, aby Kodeks określał także pewne reguły i normy działania.

Celem Kodeksu nie jest zastąpienie w życiu Kościoła lub wiernych wiary, łaski, charyzmatów a zwłaszcza miłości. Przeciwnie, w Kodeksie chodzi raczej o to, aby rodził taki porządek społeczności kościelnej, który - przyznając główne miejsce miłości, łasce i charyzmatom - jednocześnie ułatwiałby ich uporządkowany postęp w życiu czy to w społeczności kościelnej, czy to poszczególnych ludzi, którzy do niej należą.

nr wydania
1

Wydawnictwo
Pallottinum

Data wydania
2008

Format
15,5 x 22,5 cm.

Liczba stron
697

Oprawa
twarda

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kodeks Prawa Kanonicznego

Kodeks Prawa Kanonicznego

Kodeks prawa kanonicznego Kościoła Katolickiego.

2 innych produktów w tej samej kategorii: