Posiadamy licencję na wypiek komunikantów i hostii do sprawowania Eucharystii wydaną przez Biskupa Kurii Bielsko-Żywieckiej, potwierdzoną przez Komisję ds.Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Promocje

Duchowość

Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej Zobacz większe

Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej

978-83-7660-979-9

Nowy produkt

Tłumaczenie: Krystyna Kozak

Rok wydania: 2014

Format: 140x205 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Stron: 192

Autor/Autorzy: Enzo Bianchi

Więcej szczegółów

21,14 zł

Więcej informacji

Enzo Bianchi, zapraszając wszystkich na szlak obfitujący w refleksje i zróżnicowane punkty widzenia, dzieli się w swojej książce myślami zdolnymi obdarzać nadzieją i prowadzić ku autentycznemu życiu duchowemu zarówno wierzących, jak i niewierzących. Poszukując słów, które mogłyby jak najlepiej ukazywać sens ludzkiej egzystencji, przełożony wspólnoty z Bose rozdział za rozdziałem otwiera te przestrzenie w człowieku, które przekraczają wymiar religijny i intelektualny – byśmy mogli odkryć wolność rodzącą się z autentycznego przeżywania codzienności i wypełnić nią nasze życie.W zagłębianiu się w duchowość chrześcijańską towarzyszyła mi swoista nić przewodnia, którą jest przekonanie, że nasze życie ma sens. Do nas zaś nie należy wymyślanie czy definiowanie owego sensu, ale po prostu odkrywanie go jako obecnego i działającego w nas i wokół nas. Gdy zostaje rozpoznany, przynosi nam w darze wolność, dzięki której możemy go przyjąć. (Enzo Bianchi) Enzo Bianchi, ur. w 1943, ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Turyńskim. W roku 1965 utworzył w Bose niedaleko Turynu wspólnotę monastyczną, dla której trzy lata później napisał regułę. W 1983 założył dom wydawniczy Qiqajon, specjalizujący się w literaturze z zakresu duchowości biblijnej, patrystycznej, liturgicznej i zakonnej. Uniwersytet Turyński w roku 2000 nadał mu tytuł doktora honoris causa. Z nominacji Benedykta XVI był ekspertem na synodach biskupów poświęconych słowu Bożemu (2008) oraz nowej ewangelizacji (2012). W 2014 papież Franciszek mianował go konsultorem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Autor wielu publikacji, które przekładają na język współczesnego świata duchowość biblijną i patrystyczną.

Odbiorcy
- wszyscy poszukujący sensu życia, zrozumienia samych siebie, niekoniecznie wierzący
- osoby, które chcą rozwijać swoje życie wewnętrzne, by świadomie przeżywać każdą chwilę
- każdy, kto pragnie pogłębić relację z Panem Bogiem w oparciu o Tradycję Kościoła.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- autor potrafi wychwycić w myśli judeo-chrześcijańskiej elementy uniwersalne, w których może się odnaleźć każdy człowiek
- jako mistrz życia duchowego podejmuje tradycję ojców pustyni, którzy udzielali proszącym o pomoc wskazówek, wypowiadając „słowo  dla życia” –  słowo dotyczące codzienności, ale zdolne ukierunkować wnętrze słuchającego
- dzieli się swoim doświadczeniem, mając pewność, że „nazwanie” rzeczy oznacza uczynienie pierwszego kroku do ich poznania, nabycie świadomości, która nie zatrzymuje się na powierzchni rzeczywistości.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej

Słowa dla życia. Przewodnik duchowości chrześcijańskiej

Tłumaczenie: Krystyna Kozak

Rok wydania: 2014

Format: 140x205 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Stron: 192

Autor/Autorzy: Enzo Bianchi

30 innych produktów w tej samej kategorii: