Posiadamy licencję na wypiek komunikantów i hostii do sprawowania Eucharystii wydaną przez Biskupa Kurii Bielsko-Żywieckiej, potwierdzoną przez Komisję ds.Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Zdrowie i samopoczucie

200 roślin, które lecząKorzystaj z ziół, aby pokonać chorobę Zobacz większe

200 roślin, które lecząKorzystaj z ziół, aby pokonać chorobę

9788379716517

Nowy produkt

Autor/Autorzy: Carole Minker

Tłumaczenie: Zofia Pająk

Stron: 448

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 163 x 235 mm

Rok wydania: 2019

Więcej szczegółów

30,89 zł

Więcej informacji

Natura daje nam nieocenione źródło zdrowia – rośliny lecznicze, dzięki którym można w uchronić się przed wieloma chorobami lub odzyskać dobrą kondycję, jeśli przytrafią nam się kłopoty zdrowotne. Wiele osób już wie, że dziurawiec i szafran leczą depresję, rozmaryn ma działanie antyseptyczne, czosnek pomaga przy zbyt wysokim poziomie cholesterolu i nadciśnieniu, a imbir zapobiega mdłościom. Ale roślin jest tak dużo, że wprost nie sposób zapamiętać wszystkich zastosowań, które ma każda z nich. Dlatego warto mieć pod ręką dobre kompendium i móc szybko odnaleźć potrzebne informacje.

W książce tej zaprezentowano 200 roślin, każda została dokładnie scharakteryzowana pod względem:
- właściwości leczniczych, zarówno tych już potwierdzonych, jak i tych jeszcze sprawdzanych przez naukowców
- miejsca występowania w naturze i tradycyjnych sposobów wykorzystywania
- form stosowania z podaniem rodzaju surowca zielarskiego i dokładnych receptur na domowe leki, a także możliwości zakupu gotowych preparatów.

Niezwykle przydatne okażą się też z pewnością zebrane w osobnych rozdziałach informacje dotyczące między innymi: korzystania z olejków eterycznych, działania leczniczego przypraw korzennych, roślin wspomagających procesy trawienne i oczyszczanie wątroby, pomocnych w razie bólu stawów i głowy oraz gorączki, niwelujących zaburzenia snu i nastroju oraz stany niepokoju, a także wzmacniających serce i naczynia krwionośne oraz układ oddechowy i odporność. Z tym poradnikiem korzystanie z roślin leczniczych i dbanie o swoje zdrowie będzie o wiele łatwiejsze.

Carole Minker jest farmaceutką. Badała sposoby leczniczego wykorzystywania roślin przez mieszkańców wielu różnych zakątków świata. W swojej książce łączy zachodnią wiedzę medyczną i metody medycyny naturalnej.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

200 roślin, które lecząKorzystaj z ziół, aby pokonać chorobę

200 roślin, które lecząKorzystaj z ziół, aby pokonać chorobę

Autor/Autorzy: Carole Minker

Tłumaczenie: Zofia Pająk

Stron: 448

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 163 x 235 mm

Rok wydania: 2019

13 innych produktów w tej samej kategorii: