Dobro jako choroba zakaźna - s. Małgorzata Chmielewska
0

Dobro jako choroba zakaźna - s. Małgorzata Chmielewska

30,00 zł
Brutto
978-83-7906-101-3

Dobro jako choroba zakaźna to kontynuacja bestsellerowego Cerowania świata (2015) – dziennika prowadzonego przez siostrę Małgorzatę Chmielewską.

Ostatnie sztuki w magazynie

Pośpiesz się! Tylko 2 szt. w magazynie!

Codzienne zapiski odkrywają niezwykłe bogactwo ubogiego świata, w którym autorka żyje wraz z podopiecznymi, osobami wykluczonymi, starając się przywrócić im godność i nadzieję. Dla swoich „niepełno-sprawnych, ale pełno-ludzkich” tworzy DOM, często pierwszy prawdziwy, a już na pewno taki, jakiego dotąd nie mieli. O trudach codzienności, zmaganiu się z urzędniczymi absurdami, bezdusznymi przepisami siostra Małgorzata opowiada w sposób bezkompromisowy, z właściwym sobie poczuciem humoru. Nade wszystko jednak kieruje do nas słowa mądre, pełne światła i wrażliwości na drugiego człowieka.

Miłosierdzie ludzkie zaopatruje nas w buty, ubrania i jedzonko. Boski ekonom działa lepiej niż ziemskie banki żywności, które żywności nie mają. A zima nie kocha biedaków. Bez względu na kontynent.(...) Generalnie dobro jest chorobą zakaźną i dzięki rozprzestrzenianiu się tego wirusa ciągle żyjemy z naszymi mieszkańcami i nie tylko.

Pamiętniki Jonasza i inne apokryfy to zbiór dwunastu opowieści, w których autor proponuje nam osobiste odczytanie Księgi. Bohaterami są zwykli ludzie, podobni nam, poszukujący Boga i samych siebie, dojrzewający w walce, zmagający się z zadaniami, które często przekraczają ich siły. Ludzie radujący się każdym dniem i oczekujący spełnienia Obietnicy. 

„Każdy z nas czyta i rozumie to, co czyta, w świetle swojego doświadczenia, wiedzy, wiary, wrażliwości, pragnień i obaw. Dlatego można powiedzieć, że każdy ma swoją Biblię, choć oczywiście zawsze to, co dane – tekst Pisma – jest pierwotne, podstawowe i zobowiązujące. Objawienie staje się jednak objawieniem dopiero wtedy, kiedy na nie reagujemy i jakoś odpowiadamy, nie ma innej możliwości”. 

 

Cyprian Klahs

rok wydania: 2016
numer katalogowy: 1051, 1021
liczba stron: 280, 136
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7906-101-3, 978-83-7906-038-2
format: 152x228, 123x195

s. Małgorzata Chmielewska - ur. 20 marca 1951 r. w Poznaniu – jest przełożoną Wspólnoty "Chleb Życia" w Polsce. Aktywnie wspiera bezdomnych, chorych i samotne matki, oferując nie tylko miejsce do spania, ale także pracę i możliwość rozwoju. W okolicach Zochcina, gdzie mieszka ze swoimi podopiecznymi, działają założone przez nią manufaktury: szwalnia i przetwórnia. Siostra Małgorzata nazywana jest polską Matką Teresą i generałem w habicie.

978-83-7906-101-3
2 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Dobro jako choroba zakaźna...

30,00 zł