Posiadamy licencję na wypiek komunikantów i hostii do sprawowania Eucharystii wydaną przez Biskupa Kurii Bielsko-Żywieckiej, potwierdzoną przez Komisję ds.Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Albumy

Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich

9788381441261

Nowy produkt

Autor/Autorzy: Zenon Gierała

Stron: ok. 700

Oprawa: twarda

Format: 200 x 270 mm

Rok wydania: 2019

Więcej szczegółów

72,38 zł

Więcej informacji

Jedyne takie na rynku wydawniczym potężne dzieło prezentujące tradycje i dziedzictwo kulturowe całej Polski.

To kopalnia wiedzy o początkach państwa polskiego i jego legendarnej przeszłości, a w nim między prawdę i legendę włączone dzieje starych zamków i pałaców, sędziwych klasztorów i kościołów, które często ukryte u stóp wiekowych drzew, na wzgórzach, popadły z latami w zupełną ruinę. Dziś, niewielkie po nich ślady, stanowią nieodłączną część krajobrazu każdego niemal regionu i tylko ludowy bajarz wie, że wiąże się z nimi wiele zadziwiających opowieści. Historii tych nie ma w naukowych rozprawach. Zaczerpnięte są z opowieści najstarszych mieszkańców wsi i miasteczek, opowiedzianych barwnie i żywo, swoistą im gwarą. To oni stworzyli ową krainę baśni, nierzeczywistą i zaczarowaną.  

Książka jest na poły baśniowa, na poły znajdująca swe miejsce w opisach kronikarzy i dociekaniach naukowców. Na ich też wspomnieniach i zapisach utrwalonych w regionalnych dokumentach oparty został zbiór tych legend. Skromne wzmianki dotyczące starych zamków i ich ruin, wzbogacone wiedzą historyczną połączoną z literacką fikcją i wątkiem przygodowym, pozwoliły choćby w części na odtworzenie dawnego, barwnego świata żyjących tam ludzi.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich

Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich

Autor/Autorzy: Zenon Gierała

Stron: ok. 700

Oprawa: twarda

Format: 200 x 270 mm

Rok wydania: 2019

11 innych produktów w tej samej kategorii: